Jak jsem si (ne)užila prázdniny

4. září 2015 v 15:05 | KateBal |  Z mého života
Tak tu máme zase záři. Prázdniny skončily a my školou povinní musíme zase zpátky do lavic. Naštěstí jsme se na to mohli řádně psychycky připravit a odpočinout si od školy po dva měsíce letních prázdnin.


Moje prázdniny byly spíš nudné a ospalé, ale přece jen jsem zažila pár super i míň super zážitků.
První dva týdny byly celkem nezajímavé takže je rovnou přeskočím.

Další dva týdny jsme měli se sestrou strávit u babičky a dědy v pro nás přes sto kilometrů vzdáleném městečku na severu jižní Moravy (vím zní to divně, ale nevím jak to líp napsat, protože nechci použít přesný název). Spolu s námi tam taky byl 14ti letý bratranec a 4letá sestřenice, o kterou jsme se samozřejmě museli starat. Ze začátku to byla docela sranda, ale po prvních pár dnech je to už bylo celkem otravné. Někteří z vás to asi znáte.

Po návratu domů jsme se celá rodina začaly chystat na dovolenou do Itálie. Byly to celkem zmatky, ale nakonec jsme to zdárně zvládli a konečně vyjeli. Cesta autem i se všemi zastávkami trvala úmorných 14 hodin. Nevím jestli znáte ten pocit se mačkat na zadním sedadle se stejně starou sestrou a už dospělým bratrem a ještě k tomu v poměrně malé fabii, no hrůza.
Když už konečně naše utrpení mělo skončit a dorazily jsme na místo asi v deset dopoledne, tak nám v kampu oznámily že se můžeme v jejich bungalovech ubytovat až od tří. A my jsme se přitom těšili jak si po dlouhé cestě ve vyhřátém autě dáme sprchu. Tak jsme se vydali ve 40ti stupňovém vedru a bez plavek k moři, vzdálenému 2 kilometry pěšky přes lesík. No v moři už jsme se ten den nevykoupali, ale to jsme si nahradili další den, který jsme se všichni na pláži pořádně spálili.
Třetí den ráno bylo ráno zataženo, tak jsme si řekli že se vydáme do nedalekého městečka na výlet. Jenže než jsme tam stihli dojít, tak asi 1,5 km od kampu nás zastihl slejvák. No nezbývalo nám nic jiného než bežet zpátky. Jenže se tak strašně rozpršelo, že jsme byli mokří až na kost. Celý zbytek dne propršelo.
Když jsem se čtvrtý den ráno probudila, čekal mě teda celkem nepříjemný šok. Na obličeji se mi udělalo plno pupínků a já si přitom vždycky zakládala na bezchybné pleti bez jediného pupínku. Naštěstí jsem si podle taťkovi rady mazala obličej indulonou a pupínky do konce dovolené zmizely.
Zbytek dovolené jsme si užily u moře a nebo návštěvou Pisy. Počasí naštěstí už bylo parádní a doufám, že na naši letošní dovolenou budeme vzpomínat jen v dobrém.
Do konce prázdnin už jsem nic zajímavého nepodnikla, ani jsem za celé prázdniny nebyla na žádné párty. Nevím jestli to bylo spíš kvůli tomu, že mě rodiče nikam nepustí nebo kvůli tomu, že se mi v podstatě ani nikam nechtělo.

Doufám, že se vám můj článek líbil a že jste si užily prázdniny víc než já.


foto z rodiného alba
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama